O uśmiechniętej DalajProtasanie, polu serca, ancymonie FotoSzopie, liniach życia, konfetti z drzew i żywiołach w palcach.

W czasie sesji zdjęciowej z Agnieszką Majewską w “Kto Wypuścił Skowronka” miałam moment zmęczenia i rozproszenia. W wyciszeniu i zatrzymaniu zrobiłam wtedy taki spontaniczny gest, a Aga cyknęła fotkę.

Anna Protas Protasana Anjali Mudra pole serca
fot. Agnieszka Majewska

 

Gdy zobaczyłam potem to zdjęcie, przypomniała mi się twarz uśmiechniętego Dalailamy spoglądającego znad koniuszków swoich palców :)

uśmiechnięty dalajlama pole serca anjali mudra

 

Ten układ dłoni, gdy są one złożone wewnętrznymi stronami do siebie to ANJALI MUDRA (NAMASTE).

Symbolizuje ona połączenie lewej i prawej strony ciała, koordynację półkul mózgowych, harmonię aktywnej i pasywnej części naszej osobowości oraz integrację kobiecego i męskiego pierwiastka w nas.

Ten gest doskonale łączy to, co wewnętrzne z tym, co zewnętrzne.

Jest też wzmocnieniem, przypieczętowaniem intencji serca. A wiadomo! Intencja jest najważniejsza! Wszystko co robimy z niej wypływa i dzięki niej materializują się nasze cele i pragnienia.

 

Jest to magiczny powrót do swojego wewnętrznego domu i ofiarowanie światu prosto z serca tego, co ma się w sobie najlepszego. A skarbów tam co nie miara! :D

Podczas sesji zdjęciowej to mega ważne!

 

To jest niezwykłe „cześć” płynące ze środka wypowiedziane gestem.

Buddyści mawiają, że jest to uświęcone pozdrowienie: “Boskość we mnie pozdrawia boskość w Tobie”. Jest zauważeniem piękna w każdym stworzeniu i oddaniem mu szacunku.

 

Anjali Mudra jest postawą wewnętrznego spokoju i wdzięczności za dar życia.

 

Każdy ma osobisty stosunek do tego ułożenia dłoni. Często jest on używany w modlitwie i w tańcu. Bądź otwarta/y i sam/a określ to, co on dla Ciebie znaczy?

Zrób ten gest na swój jedyny i niepowtarzalny sposób.

 

Mam dla Ciebie ćwiczenie. Rytuał, który nazwałam: „Lotos Anjali Waka Waka” :

kwiat lotosu pole serca

  1. Wyobraź sobie, że Twoje serce i wysyłane przez nie wibracje mają kształt kwiatu lotosu.
  2. Otwórz klatkę piersiową, wyprostuj plecy, zrób przestrzeń pod pachami i oddychaj świadomie.
  3. Połącz dłonie na wysokości klatki piersiowej i symbolicznie zbierz całe swoje duchowe bogactwo w tym miejscu. Oddychaj.
  4. Przesuwając dłonie lekko na prawo i lewo oraz w przód i w tył kolistym ruchem rozszerz pole serca. Możesz to zrobić tak jak ja, Shakira i dwusetka cudownych kobiet na Zlocie Latającej Szkoły Agaty Dutkowskiej :D

 

Przewiń filmik i od 10 minuty zatańcz z nami „Waka Waka”, co po afrykańsku znaczy „Hura Hura!”. Czyli okrzyk radości! :D

5. Połącz tym gestem w całość swoją żeńską i męską energię, logiczną i intuicyjną stronę, wrażliwą i silną naturę. Używaj tego gestu zawsze, kiedy potrzebujesz zestroić ciało, umysł i duszę. Zamknij oczy albo otwórz je szeroko i uśmiechnij się tak jak Ty! Nie jak ja ani jak Dalajlama. Tylko TAK JAK TY!

I pamiętaj! Jesteś boska taka, jaka jesteś! Nie ma takiej drugiej osoby na świecie!

 

A teraz spójrz jeszcze raz na mnie, a potem na siebie w lustrze.

Anna Protas Protasana Anjali Mudra pole serca
fot. Agnieszka Majewska

Zobacz, na naszych twarzach narysowane są linie życia. Nikt nie ma takich piegów, zmarszczek, doświadczeń i przeżyć jak my! Nikt!

Poprosiłam Agę żeby nie retuszowała moich zdjęć. Bo dla mnie usunąć zmarszczki, to jakby zabrać wszystkie uczucia, które je stworzyły. Zadumę nad wielkością kosmosu, radość z narodzin moich dzieci, śmiech z „frytek z kepuczem”, zdziwienie ilością żółtek w jajku, złość na tramwaj, który przytrzasnął nas drzwiami, zachwyt liściastym konfetti z drzew. Tyle bogactwa oddać machając czarodziejską różdżką ancymona FotoSzopa!?? W życiu!!!

 

p.s.1 I jeszcze ciekawostka. Każdy palec dłoni symbolizuje jakiś żywioł. Kciuk Ogień, palec wskazujący Powietrze, palec środkowy Przestrzeń, palec serdeczny Ziemię, a mały palec Wodę. W Anjali Mudra wszystkie palce/żywioły spotykają się ze sobą i wzmacniają się nawzajem <3 To dopiero jest petarda!!! :D

 

p.s. 2 Już niedługo, 16 listopada na ul.Zakopiańskiej 73 w Krakowie o 17:00-20:00 w Szkole Tańca Prima Dance organizuję kolejny, tym razem Jesienny Spot, czyli Kobiecy Krąg Inspiracji, pod hasłem Wdzięczność. Jeśli tylko poczujesz, przybywaj! Zapraszam z serca <3

 

p.s. 3  A moje FrędzLove Kolczyki tworzone w polu serca możesz zamówić tutaj :)

 

Ania Protas Protasana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.