O tym jak poprawić samoPoczucie oraz o przełączniku nastroju, ukrytych potrzebach pod uczuciami i inspirowanym działaniu.

Na początek zapraszam Cię na trzyminutowe poruszenie ciała. To najlepszy i najszybszy sposób, by poprawić samoPoczucie :)

Zacznij taniec od oddechu, obserwuj jak powietrze krąży w Twoim ciele i dociera do każdej komórki. Porusz wszystko to, co w Tobie żywe.

 

Skup się na tym, co w Twoim środku chce się poruszyć, a być może nie może :) Rozpuść ruchem tę blokadę.

Zrób „zesobienie”, czyli skontaktuj się ze sobą. Ze swoim ciałem, umysłem i duszą.

Wytańcz, wytup, wystukaj swój rytm.

Zadaj sobie pytanie: „Jakie jest moje samopoczucie tu i teraz? Co czuję?”

Przyjrzyj się z wdzięcznością, uważnością i ciekawością uczuciom, które przychodzą i zobacz, co się pod nimi kryje.

Jeśli to smutek, to poczuj go i podziękuj, że jest i że przynosi Ci informację. Na przykład, że masz niezaspokojoną jakąś potrzebę, na przykład autoekspresji, kreatywności, sensu, rozwoju, zaufania, wolności, wsparcia, szacunku. Jaka to potrzeba? Czego potrzebujesz?

A następnie wytańcz to. Wytrzep, wytrzęś z siebie całą złość, uwolnij, wypuść, wyoddychaj smutek itp.

 

A teraz wyobraź sobie, że masz na nadgarstku Przełącznik SamoPoczucia. Trzy emotikony: radość, neutralność i smutek. Który guzik naciśniesz? ;) Masz wybór :)

 

W filmiku opowiadam Ci też o moim sposobie materializowania pragnień i zmiany barwy wibracyjnej, którą nazwałam Metodą Kolibra:

  1. Wybierz radosną myśl – intencja/afirmacja (np. „Dom. Mój nowy gliniany dom. Koncentruję uwagę na moim nowym domu”)
  1. Wybierz obraz – wizualizacja (Uruchom zmysły. Wyobraź sobie ten dom. Jak się prezentuje z zewnątrz? Jak wygląda w środku? Co czujesz kiedy w nim jesteś? Jak Ci się w nim oddycha?)
  1. Wybierz uczucie (np. Wyobraź sobie, że ten dom już jest i już go masz. Jeśli nawet nie został jeszcze zbudowany, to drewno i glina na ten dom już gdzieś jest :) Poczuj wibracje wdzięczności za to, czego pragniesz.)
  1. Podejmij inspirowane działanie i idź małymi krokami do celu. (Słuchaj podszeptów intuicji. Szukaj inspiracji. Czytaj o naturalnym budownictwie, oglądaj tutoriale, pojedź na warsztaty, popytaj znajomych, googluj, utwórz vision board na Pinterście, zdobywaj informacje i umiejętności, rozwijaj się każdego dnia)
  1. Zrób przestrzeń na nowe i zobacz co się stanie :D

Jeśli czujesz opór, to „wrzuć na luz” :)

Tą prostą i bardzo życiową poradę, udzielił mi mój znajomy Jurand: ” Ania, jeśli prowadzisz auto i nie wiesz na którym biegu jedziesz, wrzuć na luz.”

Eureka! Gałka zmiany biegów wraca wtedy do pozycji neutralnej. Wiem już gdzie jestem i wiem, co mam dalej robić :)

 

Życzę Ci dobrego SamoPoczucia :) <3

 

p.s. We wtorki zapraszam Cię na żywo na ProtasLove Inspiracje na moim Facebooku,  a w czwartki o 12:00 na kanale You Tube Prima Dance Ruch Równowaga Relacje na transmisje live o tym jak wprowadzić ruch do swojego życia, relacji i biznesu, które prowadzę z Tomkiem ;)

 

Muzyka: Malu Trevejo – Luna Liena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.